Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu lipiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:50
Odwiedziny wczoraj:321
W ostatnim tygodniu:2446
W ostatnim miesiącu:8647
Wszystkich odwiedzin:671902

Głosuj na naszego rolnika w konkursie internetowym!

logo konkursuJuż wkrótce będzie można zagłosować w konkursie internetowym na reprezentanta województwa śląskiego w XV Ogólnokrajowym Konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne": Arkadiusza Parkitnego z Konieczek w gminie Panki (powiat kłobucki), który zdobył w nim III miejsce. Przypomnijmy, że w pokonanym polu zostawił za sobą 1019 rolników, którzy uczestniczyli w tym konkursie i poddali się w jego trakcie wymagającemu audytowi.

 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, na portalu Telewizji Interaktywnej AgroNews.com.pl zostanie przeprowadzony Internetowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017. Internauci będą mogli oddawać swoje głosy na najbezpieczniejsze ich zdaniem gospodarstwo, spośród laureatów etapu wojewódzkiego.

System informatyczny będzie rejestrował tylko 1 głos z jednego komputera. Sonda do głosowania na laureatów konkursu zostanie aktywowana na stronie głównej portalu Agronews.com.pl, 15 sierpnia 2017 roku o godzinie 00.00. Konkurs potrwa miesiąc i zakończy się również po północy, 15 września.

Zwycięzca tej internetowej rywalizacji otrzyma statuetkę od Prezesa Telewizji Interaktywnej AgroNews oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez partnera TI AgroNews. Nagroda zostanie wręczona zwycięzcy podczas uroczystej gali KRUS w Bednarach na tegorocznym AGRO SHOW. Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego w Częstochowie zachęca do oddawania głosów na gospodarstwa, w tym oczywiście, na reprezentanta województwa śląskiego.


Gospodarstwo Pana Arkadiusza Parkitnego (Konieczki, gmina Panki, powiat kłobucki):

Arkadiusz Parkitny prowadzi gospodarstwo rolne, które przejął po rodzicach w kwietniu 1995 roku. Z biegiem lat młody gospodarz modernizował i powiększał swoje gospodarstwo, które obecnie liczy prawie 32 ha powierzchni, oprócz tego dzierżawi tereny uprawne. Obecnie jest to gospodarstwo o podwójnym profilu prowadzące produkcję roślinną i zwierzęcą. Zajmuje się hodowlą trzody chlewnej w cyklu zamkniętym 40 macior oraz uprawą zbóż, głównie jęczmienia, pszenicy, pszenżyta i łubinu. Pan Arkadiusz pracuje w swoim gospodarstwie sam, ale wyposażone jest ono we wszystkie maszyny niezbędne do prowadzonej produkcji i ułatwiające ciężką pracę rolnika. W tym roku gospodarz planuje rozpocząć w Konieczkach budowę nowej chlewni.

 

Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowany przez KRUS:

Konkurs promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Jego organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy.

Za nami już XV wydań, we wszystkich dotychczasowych uczestniczyło ponad 18 tys. właścicieli gospodarstw rolnych. Tegoroczny odbywał się pod Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Laureatów krajowego etapu wyłoniono po wizytacji 16 gospodarstw - zwycięzców etapów wojewódzkich i ocenie specjalnie powołanej przez Prezesa KRUS Centralnej Komisji Konkursowej. Członkowie Komisji reprezentowali Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Radę Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz redakcję AGRO SERWISU i Bez Pługa.. Realizację Konkursu wspierały samorządy terytorialne, jednostki ochotniczej straży pożarnej, policji, izby rolnicze, ośrodki doradztwa rolniczego, organizacje zawodowe i społeczne rolników, producenci środków produkcji dla rolnictwa. Patronat medialny nad konkursem objęli: TVP1, Telewizja Interaktywna AgroNews.com.pl, Dwutygodnik AGRO SERWIS, Dwumiesięcznik Bez Pługa, Tygodnik Poradnik Rolniczy, miesięcznik Agrotechnika i Agro Profil, portal Gospodarz.pl, Twój Portal Rolniczy, miesięcznik Rolniczy Przegląd Techniczny.

Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Wśród zgłoszonych większość stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni do 50 ha (jest ich 777, tj. 76,1% ogółu zgłoszonych), w tym mieszany profil produkcji prowadziło 469 gospodarstw (45,9%). W finale uczestniczyły: 2 gospodarstwa sadownicze; 2 z działami specjalnymi produkcji (uprawa pomidorów w szklarniach, produkcja ogrodniczo szklarniowa); 4 z hodowlą trzody chlewnej; 3 z hodowlą bydła (2 produkcje mleka  i produkcja bydła mięsnego) i 5 z produkcją roślinną.

 

Zgodnie z regulaminem Konkursu, Komisje Konkursowe sprawdziły:

- ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy;

- stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych;

- wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części maszyn

i urządzeń;

- stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych;

- warunki obsługi i chowu zwierząt;

- stosowanie i jakość środków ochrony osobistej;

- rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku i zwiększenia bezpieczeństwa pracy;

- organizację miejsc wypoczynku i zabawy dzieci.

 

W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa rolne wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone w narzędzia warsztaty, dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska. Większość ocenianych gospodarstw przez lata budowały wielopokoleniowe rodziny.

 

Na zdjęciu: laureat III miejsca w centralnym, a zwycięzca w regionalnym i wojewódzkim etapie - Arkadiusz Parkitny, z dyrektorem OR KRUS w Częstochowie, Piotrem Doboszem.

 

Arkadiusz Parkitny i dyr. OR w Czwie Piotr Dobosz

 

logo konkursu samologoOpublikowano: piątek, 11, sierpień 2017 09:38
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent