Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Bezpieczeństwo/Bezpieczeństwo Ludności/Katalog zagrożeń. Krajowa Mapa Zagrożeń

Katalog zagrożeń. Krajowa Mapa Zagrożeń

Definicja

Pojęcie „zagrożenie” można zdefiniować  jako potencjalną groźbę wystąpienia określonego, niepożądanego zdarzenia (incydentu), która wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie danego systemu lub powoduje niekorzystne (niebezpieczne) zmiany w jego otoczeniu wewnętrznym lub zewnętrznym, a w przypadku urzeczywistnienia się może doprowadzić do wystąpienia szkód w systemie i jego zasobach podlegających ochronie. Zagrożenie zawsze wpływa destruktywnie na poziom bezpieczeństwa i obniża komfort i standardy funkcjonowania.

Należy podkreślić, że zagrożenie to pewnego rodzaju groźba, która istnieje i może (lecz nie musi) wystąpić w bliższej lub dalszej przyszłości. Jeżeli dana groźba się zmaterializuje i rzeczywiście wystąpi, wówczas mówimy o incydencie (zdarzeniu).

Zagrożenie może być powodowane (inicjowane) przyczynami losowymi (często naturalnymi) lub nielosowymi (często celowymi). Generalnie, źródłem zagrożenia może być natura (np. zagrożenie powodziowe, nawałnice i wichury), wykorzystywana infrastruktura (np. katastrofy budowlane, awaria sieci wodciągowej, zerwanie linii i przerwy w dostawach energii elektrycznej) oraz człowiek (np. spowodowanie wypadku drogowego, celowe podpalenie, podłożenie ładunku wybuchowego).  

Bez względu na porę dnia i roku, na terenie Gminy Godów możliwe jest (z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem), wystąpienie szeregu zagrożeń, których negatywne skutki mogą dotyczyć środowiska naturalnego, użytkowanej infrastruktury technicznej oraz których potencjalnymi ofiarami mogą być mieszkańcy naszej gminy.

Katalog zagrożeń na terenie Gminy Godów

Katalog zagrożeń zidentyfikowanych na terenie Gminy Godów - PDF

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Bezpieczeństwo
pdf 2019-11-08 katalog zagrożeń.pdf
ilość pobrań: 64
katalog zagrożeń.pdf 204.77KB zobacz
do góry