Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00

Udzielanie pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc - definicja

Pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby, w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej.

Podstawowe elementy pierwszej pomocy

Praktyczny poradnik

Praktyczny poradnik w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Uwaga

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy kto zauważy osobę lub osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jest świadkiem, bądź sprawcą zdarzenia powodującego taki stan, ma prawny i moralny obowiązek do skutecznego powiadomienia o tym zdarzeniu podmiotów ustawowo powołanych do niesienia pomocy oraz do niezwłocznego podjęcia, bez narażenia siebie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynności mających na celu ratowanie osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Osoby podejmujące czynności ratunkowe w zakresie pierwszej pomocy korzystają z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Zaniechanie lub odstąpienie od wykonania tych czynności wówczas, gdy możemy je wykonać bez narażania siebie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, zagrożone jest karą pozbawienia wolności.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Bezpieczeństwo
pdf 2019-11-18 Pierwsza pomoc.poradnik.pdf
ilość pobrań: 35
Pierwsza pomoc.poradnik.pdf 261.24KB zobacz
do góry