Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/102. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Godów

102. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Godów

7 Czerwca 2022
102. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Godów

Anna Popiołek z Godowa urodziła się 4 czerwca 1920 r. W tym roku świętowała więc 102. urodziny. Tym samym jest najstarszą mieszkanką gminy Godów! W dniu urodzin odwiedził ją wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, radna powiatowa Izabela Tomiczek i sołtys Godowa Henryk Olejok.

 

 

Godowianka od urodzenia

Pani Anna urodziła się w Godowie, w rodzinie Julii i Franciszka Pokornych. Miała dwie siostry, brata oraz piątkę przyrodniego rodzeństwa. Dzieciństwo i młodość spędziła w Godowie. Tutaj uczęszczała do szkoły, tutaj także poznała przyszłego męża, pochodzącego z Łazisk Cyryla Popiołek. Poślubiła go 26 kwietnia 1943 roku. Małżeńskie szczęście trwało niestety krótko. Mąż zginął na wojnie 5 października 1944 roku. Pani Anna nie wyszła drugi raz za mąż.

Jubilatka od szesnastego roku życia pracowała. Najdłużej, bo aż dwadzieścia pięć lat pracowała w Zakładach Koksowniczych w Radlinie. W wolnym czasie Jubilatka chętnie oddawała się pracom w ogrodzie, a także robótkom ręcznym.

Społeczniczka, śpiewaczka, aktorka

Pani Anna czynnie uczestniczyła w życiu społecznym Godowa. Jest najstarszą żyjącą członkinią KGW Godów. Została obdarzona pięknym głosem, a że kocha śpiew, należała także do zespołu „Ballada”. Jeszcze przed wojną grała w amatorskich przedstawieniach teatralnych wystawianych w gospodzie u Grodonia. Z rozrzewnieniem wspomina czasy jej młodości - spotkania towarzyskie, potańcówki w gospodzie u Grodonia, a także wyprawy do kina w Wodzisławiu Śl. wraz ze swoim przyszłym mężem.

Dziś Pani Anna mieszka u swojej jedynej córki Janiny w Godowie. Jej największym szczęściem są spotkania z rodziną. Doczekała się trzech wnuków i ośmiu prawnuków. Cechuje ją pogoda ducha i przekonanie, iż mimo że wszystko przemija, życie trzeba brać takim, jakie jest.

Szanownej Jubilatce życzymy dużo zdrowia, radości z życia i wielu szczęśliwych, wspólnych chwil z bliskimi.

do góry