Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Apel Wójta Gminy Godów w sprawie szczepień

Apel Wójta Gminy Godów w sprawie szczepień

19 Stycznia 2021
Apel Wójta Gminy Godów w sprawie szczepień

Szanowni Seniorzy, mieszkańcy Gminy Godów

Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny, co związane było z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne.

Pod koniec 2020 roku wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią - szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej.

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w walkę z koronawirusem poprzez przystąpienie do szczepień. Osoby, które ukończyły 80 lat, mogą się rejestrować na szczepienie już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat - od 22 stycznia. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się zarejestrować? Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na 3 sposoby:

  1. Poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny)
  2. Poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).
  3. Poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień -
  • Poradnia lekarza POZ Eugeniusz Brzemia, ul. Wyzwolenia 10, 44-348 Skrzyszów
    tel. 661 331 727
  • Poradnia lekarza POZ Eugeniusz Brzemia, ul. 1 Maja 18, 44-340 Godów,
    tel. 32 47 65 518 lub 661 331 727

Pełna mapa punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi - kliknij

Wystarczy również zapytać swojego lekarza rodzinnego, w którym z najbliższych punktów szczepień jest możliwość zaszczepienia się.

Co istotne, osoby niepełnosprawne bądź mieszkańcy, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, powinni telefonicznie zgłosić ten problem w punkcie szczepień na terenie Gminy Godów lub skorzystać z pomocy pod numerem telefonu 508 738 169

Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza - gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

Z wyrazami szacunku


Wójt Gminy Godów
(-) Mariusz Adamczyk

do góry