Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Do Gołkowic i Skrzyszowa trafią środki z "Inicjatywy (..)

Do Gołkowic i Skrzyszowa trafią środki z "Inicjatywy sołeckiej"

2 Kwietnia 2024
Do Gołkowic i Skrzyszowa trafią środki z

Kolejne środki zewnętrzne trafią do naszej Gminy i zostaną wykorzystane na rzecz mieszkańców. Wójt Gminy Mariusz Adamczyk w towarzystwie przedstawicieli sołectwa Gołkowice: radnego Krzysztofa Kiermaszka i członkini rady sołeckiej Krystyny Majzner, oraz sołectwa  Skrzyszów: sołtysa Romana Marcola i radnej Teresy Toboły - podpisał dziś umowy na pozyskanie środków w ramach Marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa Sołecka".

 

 

- Nie wszystkie gminy, które aplikowały o środki w ramach tego konkursu otrzymały wsparcie. Z naszego powiatu byliśmy to tylko my, Gmina Gorzyce oraz Gmina Mszana. Wielu aplikujących nie pozyskało środków, bo chętnych było sporo, a pula środków w alokacji ograniczona. My byliśmy dobrze przygotowani, również dzięki dobrej współpracy naszego Urzędu Gminy i przedstawicieli sołectw za co dziękuję. Dziękuję również pracownikom zaangażowanym w pozyskanie tych środków - mówi Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Do Gołkowic trafi kwota 70 tys. zł zaś do Skrzyszowa 44 tys. zł.  Środki te zostaną wykorzystane na doposażenie placów zabaw i wyposażenie ich w monitoring. Koszt modernizacji i rozbudowy o nowe urządzenia placu zabaw przy szkole w Gołkowicach wyniesie 150 tys. zł. Koszt rozbudowy placu zabaw przy Ośrodku Kultury w Skrzyszowie szacunkowo może wynieść około 98 tys. zł.

do góry