Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Fundacja JSW wsparła szkoły w Skrzyszowie i (..)

Fundacja JSW wsparła szkoły w Skrzyszowie i Krostoszowicach

16 Marca 2022
Fundacja JSW wsparła szkoły w Skrzyszowie i Krostoszowicach

Przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. wizytowali w poniedziałek 14 marca szkoły w Skrzyszowie i Krostoszowicach. Obie placówki pozyskały jeszcze w 2020 r. środki z Fundacji JSW. Dzięki nim w Skrzyszowie powstała klasopracownia językowa, a w Krostoszowicach wyposażono w nowy sprzęt 8 stanowisk w pracowni informatycznej.

 

Klasopracownia językowa w Skrzyszowie

Przedstawiciele JSW realizowali w obu szkołach materiał filmowy. Zaprezentowane zostały im doposażone środkami Fundacji klasopracownie. Ta w SP Skrzyszów kosztowała około 39 tys. zł, z czego dofinansowanie z Fundacji JSW wyniosło 20 tys. zł, a około 19 tys. zł przekazała Rada Rodziców. Dyrektor SP w Skrzyszowie Joanna Bonarek wyjaśniła, że pracownia posiada 24 stanowiska uczniowskie z zestawami słuchawkowymi i mikrofonami, stanowisko dla lektora wyposażone w komputer, słuchawki lektorskie oraz tablet z routerem, dzięki któremu nauczyciel może w trakcie lekcji przemieszczać się po klasie oraz dwudziestoczterościeżkowy magnetofon, pozwalający na nagrywanie wszystkich uczniów równocześnie.

Joanna Bonarek, dyrektor SP Skrzyszów

Klasopracownia informatyczna w Krostoszowicach

Z kolei SP Krostoszowice, za kwotę 18 tys. zł pozyskanych z Fundacji JSW oraz 2 tys. zł wkładu własnego, zakupiła 8 nowoczesnych w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych. Dyrektor SP Krostoszowice Marzena Sitko podkreśla, że pracownia, podobnie jak ta w Skrzyszowie, pomaga uczniom w rozwijaniu kompetencji kluczowych w dzisiejszym świecie - informatycznych i językowych.

Klasopracownia informatyczna w SP Krostoszowice

Gmina wyremontowała budynek po JSW

Przedstawiciele JSW odwiedzili również budynek z mieszkaniami socjalnymi na ul. Wallacha w Skrzyszowie. Przed laty był to zwykły dom mieszkalny, znajdujący się w zasobach JSW. Budynek znajdował się w fatalnym stanie i w 2017 r. został przekazany gminie przez JSW. Gmina Godów pozyskała na jego przebudowę środki unijne w wysokości 607 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Europejskie Fundusze Rozwoju Regionalnego. Cała inwestycja kosztowała zaś w sumie 742 tys. zł.

Wójt Mariusz Adamczyk

do góry