Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Gmina pozyskała kolejne środki finansowe. Na zaplecze (..)

Gmina pozyskała kolejne środki finansowe. Na zaplecze treningowe dla OSP w Łaziskach

25 Lipca 2022
Gmina pozyskała kolejne środki finansowe. Na zaplecze treningowe dla OSP w Łaziskach

Kolejne dobre wieści dla naszej gminy. Nawet 2.450.000 zł wsparcia finansowego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, skierowanego do regionów, w których funkcjonowały PGR-y, trafi do Gminy Godów. Środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach.

 

 

Zakres zadania, na które gmina pozyskała właśnie środki finansowe, zakłada budowę budynku zaspokajającego potrzeby szatniowe, higieniczno-sanitarne oraz gospodarcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach wraz z zapleczem treningowym.

Dodatkowy budynek na potrzeby straży

Zamierzamy wybudować tam dodatkowy budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej około 220 m2. Na parterze budynku zlokalizowana zostanie strefa higieniczno-sanitarna ogólnodostępna oraz gospodarcza na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej, a także świetlica. Na piętrze wydzielone zostanie pomieszczenie wielofunkcyjne z zapleczem higieniczno-sanitarnym oraz taras z zewnętrzną klatką schodową z zabudowanym podnośnikiem lub platformą hydrauliczną. Ponadto zostanie zmodernizowana istniejąca w remizie kotłowni.

Bieżnia, tor przeszkód, mała architektura

Inwestycja wymagała będzie również przeprowadzenia prac związanych z zagospodarowaniem terenu, w tym rozbudową małej architektury. Zaplecze treningowe zlokalizowane na terenie za nowym obiektem wyposażone zostanie w bieżnię o sztucznej bezpiecznej nawierzchni wraz z oświetleniem zewnętrznym, torem przeszkód o nawierzchni trawiastej, stanowiskiem cięcia blach oraz innymi elementami treningowymi i budynkiem magazynowym.

do góry