Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Gmina pozyskała środki z inicjatywy społecznej dla (..)

Gmina pozyskała środki z inicjatywy społecznej dla Skrzyszowa

28 Lipca 2022
Gmina pozyskała środki z inicjatywy społecznej dla Skrzyszowa

W zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach podpisano ostatnie umowy w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Wsparcie otrzymały gminy z subregionu zachodniego, z powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Wśród nich również Gmina Godów, która pozyskała 80 tys. zł dla sołectwa Skrzyszów.

 80 tys. zł dla sołectwa

O pomoc finansową w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej wynosił 80 tys. zł. Celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności.

Rowerzyści, zwłaszcza młodsi, będą zadowoleni

Umowy przedstawicielom gmin wręczył wicemarszałek Wojciech Kałuża. Gmina Godów pozyskała 80 tys. zł z przeznaczeniem na doposażenie placu zabaw w sołectwie Skrzyszów, a konkretnie na zabudowę modułowego urządzenia typu pumptrack, umożliwiającego wszechstronny trening rowerowy dla różnych grup wiekowych. Planowany jest zakup i montaż urządzenia wykonanego z materiału kompozytowego z możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne komponenty. Ponadto w ramach zadania wykonane zostaną elementy małej architektury (kosze, ławki, stojaki) oraz bezpieczne ciągi komunikacyjne. Bezpieczeństwo użytkowników zostanie wzmocnione poprzez instalację monitoringu placu zabaw. Infrastruktura będzie miała niekomercyjny, ogólnodostępny i nieodpłatny charakter. Wartość całego projektu gmina szacuje na 164 tys. zł.

Symboliczny czek na dofinansowanie zadania sołeckiego w Skrzyszowie odebrali wójt gminy Mariusz Adamczyk, kierownik Referatu Finansowego Urzędu Gminy w Godowie i główny księgowy urzędu Daria Oślizło oraz sołtys Skrzyszowa Roman Marcol.

 

fot. Tomasz Żak / UMWS

do góry