Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/„MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech” - (..)

„MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech” - II edycja

6 Maja 2021

18 grudnia 2020 roku pomiędzy Województwem Śląskim a Gminą Godów została podpisana umowa w związku z realizowaną kampanią edukacyjno-informacyjną pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech” - II edycja.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.
W ramach kampanii została udzielona pomoc rzeczowa w postaci dziewięciu oczyszczaczy powietrza. Dwa oczyszczacze zostały przekazane do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Krostoszowicach, Przedszkola Publicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach, Przedszkola Publicznego w Godowie oraz do Przedszkola Publicznego „Bajkowe Wzgórze” w Skrzyszowie, natomiast jeden oczyszczacz trafił do Przedszkola Publicznego im. Janusza Korczaka w Skrbeńsku.
Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech” - II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

logotypy

do góry