Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Nabór do projektu „Model rehabilitacja kompleksowa”.

Nabór do projektu „Model rehabilitacja kompleksowa”.

28 Lipca 2020
Nabór do projektu „Model rehabilitacja kompleksowa”.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) od lipca 2020 r. rozpoczął nabór osób do projektu „Model rehabilitacja kompleksowa”.

Głównym celem rehabilitacji kompleksowej jest aktywizacja zawodowa i powrót do pracy. Rehabilitacja będzie realizowana w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej (ORK), obejmując następujące moduły:

Moduł I zawodowy: mający na celu ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia;
Moduł II psychospołeczny: mający na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy i przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
Moduł III medyczny: mający na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

Dla mieszkańców woj. śląskiego Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej znajduje się w Sanatorium Uzdrowiskowym  "Róża" w Ustroniu.

Oferta skierowana dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych. W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia w takim Ośrodku są bezpłatne.

Zapraszamy do udziału w programie osoby z niepełnosprawnościami zamieszkałe na terenie Gminy Godów. Osoby zainteresowane projektem proszone są o kontakt z Oddziałem Śląskim PFRON Katowice - Teresa Saczuk, numer telefonu: (32) 49-32-120.

Więcej informacji na stronie PFRON oraz w ulotce informacyjnej dostępnej poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2020-07-28 Ulotka informacyjna Projekt Model rehabilitacja kompleksowa.pdf
ilość pobrań: 284
Ulotka informacyjna Projekt Model rehabilitacja kompleksowa.pdf 72.65KB zobacz

do góry