Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/OSP Godów i Gmina Godów podpisały porozumienie z PSP (..)

OSP Godów i Gmina Godów podpisały porozumienie z PSP Wodzisław

13 Września 2023
OSP Godów i Gmina Godów podpisały porozumienie z PSP Wodzisław

Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk, Prezes OSP Godów Krzysztof Krzyżok oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Marek Misiura 12 września podpisali w Urzędzie Gminy w Godowie porozumienie w sprawie ustalenia obszaru chronionego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Godowie.

 

 

Jak podkreśla Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu, treść podpisanego dokumentu określa zasady dysponowania jednostki z Godowa do zdarzeń na terenie powiatu wodzisławskiego. - Z uwagi na posiadany przez jednostkę specjalistyczny sprzęt porozumienie to pozwala wykorzystać w pełni potencjał ratowniczy jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, w tym m.in. przyczepę wężową wraz z wyposażeniem, quada oraz drona - informuje PSP Wodzisław.

To porozumienie korzystne zarówno dla OSP Godów, jak i PSP Wodzisław. - Dla nas ważne jest to, że choć nie jesteśmy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym to dzięki podpisanemu porozumieniu PSP może nas teraz delegować do działań na terenie całego powiatu. A przez to w większym zakresie i z jeszcze większym pożytkiem może zostać wykorzystany nasz specjalistyczny sprzęt, taki jak quad czy dron rozpoznawczy, którego nie posiadają inne jednostki - mówi Prezes OSP Godów Krzysztof Krzyżok.

Wójt Gminy Godów podkreśla, że porozumienie podkreśla wartość jednostki z Godowa. - To bardzo dobrze wyposażona i wyszkolona jednostka, spełniająca praktycznie takie same kryteria jak pozostałe nasze OSP, będące w KSRG - mówi Mariusz Adamczyk. Podkreśla również, że porozumienie otwiera możliwość pozyskiwania przez jednostkę z Godowa środków w formie dofinansowań z budżetu Państwa.

Porozumienie zostało podpisane na czas nieokreślony.

Podpisanie porozumienia

do góry