Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Ogrom uznania, wdzięczności i podziwu. Gmina Godów (..)

Ogrom uznania, wdzięczności i podziwu. Gmina Godów uhonorowała wolontariuszy

29 Lipca 2022
Ogrom uznania, wdzięczności i podziwu. Gmina Godów uhonorowała wolontariuszy

17 lipca w Godowie zorganizowany został Dzień Wolontariusza. Stał się on okazją do wyrażenia podziękowań ze strony wójta Gminy Godów Mariusza Adamczyka, skierowanych do wszystkich mieszkańców, którzy otwarli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka.

 

 

Dzień wolontariusza

Wydarzenie miało szczególny charakter ze względu na toczącą się za wschodnią granicą naszego kraju wojną, będącą efektem napaści Rosji na Ukrainę. Skutkiem tego od 24 lutego do Polski zaczęły przybywać miliony uchodźców z Ukrainy. Na terenie gminy Godów w szczytowym okresie przebywało ponad 230 uchodźców. Dziś nadal jest to około 150 osób. Zdecydowana większość z nich znalazła schronienie w domach mieszkańców naszej gminy. W Dniu Wolontariusza uhonorowano jednak nie tylko osoby i organizacje, które otwarły się na potrzeby uchodźców, ale też tych, którzy udzielali się w innych działaniach charytatywnych i pomocowych. Ogółem uhonorowano ponad 120 osób oraz ponad 20 organizacji i instytucji.

Pracownicy dla wolontariuszy

Nic nie jest w stanie oddać naszego ogromnego uznania, wdzięczności i podziwu dla działań wolontariuszy, dlatego w niedzielę 17 lipca to pracownicy urzędu gminy, Centrum Inicjatyw Społecznych w Godowie oraz goście z Ukrainy wcielili się w rolę wolontariuszy i zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. W swoich domach piekli ciasta, przygotowywali przekąski i dokładali starań, aby wolontariusze wspominali ten dzień z uśmiechem. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej w Godowie oraz Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Godowie.

Ogromne DZIĘKUJĘ!

Wydarzenie było przede wszystkim okazją by osoby, które bez wahania wyciągnęły pomocną dłoń w stronę naszych ukraińskich sąsiadów oraz inne osoby i organizacje działające w sferze wolontariatu odebrały oficjalne, pisemne podziękowania od wójta Gminy, przewodniczącego Rady Gminy w Godowie Antoniego Tomasa oraz senator Ewy Gawędy.

- Wiemy, jak otwarte serca mają mieszkańcy naszej gminy. Wiemy, że pomoc i wsparcie odbywa się zwykle w zaciszu domowym, w najbliższym sąsiedztwie, bez rozgłosu. Bez względu na to, czy byliście z nami w tym dniu, czy z różnych względów nie mogliście z nami być, chcemy abyście wiedzieli, że kierujemy do Was wszystkich ogromne DZIĘKUJĘ - podkreśla Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

Należy dodać, że wydarzenie zostało okraszone występem muzycznym Tomasza Ciby, Malczi & Kingska oraz pokazami szczudlarzy. Ponadto na trasie Gołkowice - Skrzyszów zorganizowana została rowerowa parada wolontariuszy.

Galeria zdjęć

do góry