Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Pierwsza wójt Gminy Godów świętowała piękny (..)

Pierwsza wójt Gminy Godów świętowała piękny jubileusz. Mariusz Adamczyk złożył życzenia w imieniu całej społeczności gminy

5 Sierpnia 2022
Pierwsza wójt Gminy Godów świętowała piękny jubileusz. Mariusz Adamczyk złożył życzenia w imieniu całej społeczności gminy

Irena Stokowy na stałe zapisała się w dziejach Gminy Godów. W 1990 r. została wybrana na pierwszego wójta gminy. Do dziś wspominana jest, przez pamiętających tamten czas, z wielką atencją. 4 sierpnia obchodziła 85. urodziny. W tym dniu z życzeniami i koszem prezentów, odwiedzili ją obecny wójt gminy Mariusz Adamczyk i sekretarz gminy Brygida Dobisz.

 

Wnuczka powstańca śląskiego

Irena Stokowy urodziła się 4 sierpnia 1937 r. w Skrzyszowie. Jest wnuczką powstańca śląskiego Wawrzyńca Staszka, który zginął w następstwie I powstania śląskiego i został pochowany w zbiorowej mogile na skrzyszowskim cmentarzu. W wieku 20 lat swoje życie zawodowe związała z administracją państwową, w której pracowała od 1957 do 1972 r., pełniąc funkcje od referenta do sekretarza i przewodniczącego Gromadzkiej Rady Narodowej w Skrzyszowie.

Pierwsza wójt Gminy Godów

Od 1973 do 1989 r. była pracownikiem Urzędu Gminy w Godowie, pełniąc funkcje sekretarza gminy, zastępcy naczelnika gmina i od 1985 r. naczelnika gminy. Po demokratycznych zmianach i wejściu w życie ustawy o samorządzie gminnym, w 1990 r. została wybrana przez Radę Gminy na wójta gminy. Dzięki jej staraniom w gminie powstał wodociąg i gazociąg, przeprowadzano również modernizację dróg gminnych oraz budowę i modernizację budynków i użyteczności publicznej. W 1993 r. przeszła na emeryturę, ale nadal angażowała się w działalność społeczną. Była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Skrzyszowie, stała się jednym z architektów powstania zespołu Familijo. Przez 20 lat pełniła funkcję sekretarza zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Skrzyszowie. Jest honorowym członkiem Rady Sołeckiej w Skrzyszowie. Wspólnie z mężem wychowała dwójkę dzieci - córkę Iwonę i syna Adama.

Wójt złożył życzenia w imieniu całej społeczności gminy

W dniu urodzin życzenia złożyli jej nie tylko bliscy, ale też dawni współpracownicy urzędu gminy a także przedstawiciele obecnych władz samorządowych: wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, sekretarz gminy Brygida Dobisz, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Zygmunt Skupień, który w 1990 r. był jednym z 22 radnych Rady w Godowie, oraz sołtys Skrzyszowa Roman Marcol.

- W imieniu swoim, ale też pracowników urzędu oraz mieszkańców gminy, których reprezentuję, składam życzenia długich lat zdrowia, wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa - życzył jubilatce Mariusz Adamczyk.

Jubilatka nie traci pogody ducha. Mimo różnych dolegliwości związanych z wiekiem cieszy się każdy dniem. W dniu swoich urodzin dziękowała za wszystkie życzenia, wspominała dawne czasy pracy w urzędzie i nie kryła wdzięczności za obecność każdej osoby, która towarzyszyła jej w tym wyjątkowym dla niej czasie. Obecnie znajduje się pod opieką syna Adama z rodziną. Dochowała się 3 wnucząt i 2 prawnuków.

Urodziny Ireny Stokowy

Urodziny Ireny Stokowy

Urodziny Ireny Stokowy

do góry