Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Pomogą w opiece nad seniorami, uprzątną ogródek, (..)

Pomogą w opiece nad seniorami, uprzątną ogródek, posprzątają dom, uszyją. Oferta pracowników CIS-u dla mieszkańców Gminy Godów

10 Marca 2022
Pomogą w opiece nad seniorami, uprzątną ogródek, posprzątają dom, uszyją. Oferta pracowników CIS-u dla mieszkańców Gminy Godów

Od listopada 2019 r. Centrum Integracji Społecznej w Godowie, które ma swoją siedzibę w Gołkowicach, realizuje projekt aktywizacji zawodowej "CIS dla powiatu wodzisławskiego". Przy współpracy z Gminą Godów oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Godowie do Centrum kierowane są osoby, które skorzystają z oferty nauki zawodu w pracowniach CIS, warsztatów, szkoleń oraz kursów zawodowych. Dzięki temu CIS wyszkolił m.in. certyfikowane opiekunki seniorów i osób niepełnosprawnych. Z ich pomocy może skorzystać każdy mieszkaniec gminy Godów.

Cztery pracownie

W I turze realizacji projektu wzięły udział 33 osoby. Obecnie szkolonych jest kolejnych 22 osób, a 13 kolejnych czeka w kolejce. Szkolenia i usługi wykonywane są w ramach czterech pracowni: gospodarczo-remontowej; gastronomiczno-kateringowej, etnograficznej (nauka krawiectwa), opiekuńczo-asystenckiej. Wyszkoleni już uczestnicy poszczególnych pracowni realizują już zewnętrzne zlecenia. Największe doświadczenie posiadają uczestniczki pracowni opiekuńczo-asystenckiej, które posiadają stosowne certyfikaty. CIS realizował w ubiegłym roku projekt dotyczący tzw. opieki wytchnieniowej.


Więcej opieki opłaca się bardziej

Obecnie mieszkańcy gminy Godów mają możliwość wynajęcia od CIS-u usług opieki dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W ramach tego zadania pracownicy CIS wykonują usługi pielęgnacyjne i higieniczne. Nie wykonują natomiast usług z zakresu pielęgniarstwa, a więc nie wykonują iniekcji, zmiany opatrunków itp. Usługi pielęgnacyjne i higieniczne realizowane przez certyfikowane opiekunki z CIS-u są odpłatne. Odpłatność wynosi 15 zł za godzinę w przypadku zawarcia umowy na opiekę wynoszącą powyżej 20 godzin miesięcznie, oraz 20 zł za godzinę w przypadku zawarcia umowy na opiekę do 20 godzin miesięcznie. Ponadto w ramach usług dla mieszkańców pracownicy CIS-u wykonują usługi porządkowe oraz prace ogrodowe, a także usługi krawieckie. Osoby chcące skorzystać z oferty mogą kontaktować się z CIS pod nr tel +48 575 300 928.

 

Regulamin usług płatnych oraz cenniki poszczególnych usług do pobrania poniżej.

 

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
docx 2022-03-10 Regulamin usług odpłatnych CIS.docx
ilość pobrań: 403
Regulamin usług odpłatnych CIS.docx 17.28KB -
docx 2022-03-11 Cennik krawiectwo.docx
ilość pobrań: 77
Cennik krawiectwo.docx 13.48KB -

do góry