Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Powiatowy Festiwal Kultury z zespołami z Gminy Godów

Powiatowy Festiwal Kultury z zespołami z Gminy Godów

24 Maja 2023
Powiatowy Festiwal Kultury z zespołami z Gminy Godów

W sobotę 27 maja Wodzisław Śląski stanie się kulturalną stolicą powiatu wodzisławskiego. W tym dniu na Rynku odbędzie się Powiatowy Festiwal Kultury organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z instytucjami kultury z terenu całego powiatu.

 

 

Jak informuje Powiat Wodzisławski, celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury, a także integracja środowisk kultury. Festiwalowe atrakcje zaplanowano od 10:00 do 20:00. Będzie ich całe mnóstwo.

Na scenie na mieszkańców będzie czekało niezwykłe widowisko. Wystąpią formacje taneczne, zespoły i soliści pochodzący z miast i gmin naszego powiatu. Z kolei na płycie Rynku na mieszkańców będą czekały inne atrakcje, takie jak wystawy rękodzieła, maskotek, szydełkowania i ceramiki, warsztaty tworzenia biżuterii, witraży, przypinek, warsztaty kulania śląskich „nudli”, spotkania ze znanymi pisarzami czy kiermasz książek i płyt muzycznych, foto budka, a nawet wystawa starych wozów strażackich.

Z kolei najmłodsze pociechy będą mogły spędzić czas na dziecięcym placu zabaw, gdzie będą na nie czekały dmuchane zamki, bajkowe animacje i ogromne bańki mydlane.

Festiwalowej publiczności próbkę kultury swojego regionu zaprezentuje również delegacja z partnerskiego Powiatu Tczewskiego. Powiaty w maju świętują bowiem 10 lat współpracy. Oficjalnej delegacji towarzyszyć będzie młodzieżowy zespół, który kilkukrotnie wystąpi na scenie Festiwalu.

Dodajmy, że w ramach Festiwalu zaplanowano występ trzech zespołów z Gminy Godów:

  • o godz. 14.10 wystąpi Zespół Dziecięcy ANAVA z GCKSiT w Godowie,
  • o godz. 14.20 wystąpi Zespół Taneczny RYTMIX z GCKSiT w Godowie,
  • o godz. 14.30 wystąpi Zespół wokalny Spoko Babki z GCKSiT w Godowie.

Cały plan imprezy na plakacie poniżej

Program Powiatowego Festiwalu Kultury

do góry