Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Poznajcie laureatki i finalistów wojewódzkich konkursów (..)

Poznajcie laureatki i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

26 Maja 2023
Poznajcie laureatki i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

Miło nam poinformować o wspaniałych osiągnięciach uczniów naszych szkół w tegorocznych wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Mamy dwie laureatki, w tym jedną podwójną oraz pięciu finalistów takich konkursów!

 

 

 

Anna Murańska, uczennica klasy VIIIa Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie jest tegoroczną laureatką aż dwóch konkursów przedmiotowych - z języka polskiego i języka angielskiego! 10 maja w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, jako jedyna uczennica naszej gminy była uczestnikiem spotkania Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer z 58 tegorocznymi, wielokrotnymi laureatami konkursów przedmiotowych w województwie śląskim. Ania odebrała z rąk Kurator list gratulacyjny otwierający jej wejście do każdej szkoły średniej w Polsce oraz nagrodę rzeczową. - Mam nadzieję, że w kolejnych latach nauki znajdą się w naszej szkole godni następcy Ani, którzy co najmniej powtórzą jej sukces. Gratuluję raz jeszcze Ani i pracującym z nią nauczycielkom, Pani Luizie Dworok i Pani Justynie Hudek - podkreśla Joanna Bonarek, dyrektor SP w Skrzyszowie.

Ania Murańska w towarzystwie Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer, dyrektor SP Skrzyszów Joanny Bonarek i swojej mamy

Kolejną laureatką z naszej gminy jest Agata Bienia, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Krostoszowicach. Agata została laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Agata stosowne zaświadczenie odebrała 18 maja podczas gali "Primus inter pares - Pierwsi wśród równych". Do konkursu przygotowała ją nauczyciel języka polskiego Beata Bienia.

Agata Bienia

Ponadto w gronie finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/23 znalazła się kilku innych uczniów. Są to Lena Gruszka z klasy VIIIb - finalistka konkursu wojewódzkiego z chemii, (nauczyciel Jolanta Siemieniuk), Paweł Oślizło z klasy VIIIa - finalista konkursu wojewódzkiego z matematyki (nauczyciel Henryka Mitko) oraz Paweł Wala z klasy VIIIc - finalista konkursu wojewódzkiego z geografii (nauczyciel Ewelina Kłosek). Wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej im. por. pil. Franciszka Surmy.

Paweł Wala, Lena Gruszka i Paweł Oślizło

Finalistami konkursów wojewódzkich zostali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie: Filip Przybyła, uczeń klasy VIIIb - finalista konkursu z historii (nauczyciel dr Danuta Dąbrowska) i Bohdana Haidaienko, uczennica klasy VIIIb - finalistak konkursu z języka rosyjskiego (nauczyciel Joanna Bonarek).

Bohdana Haidaienko, Anna Murańska i Filip Przybyła

Obydwu naszym laureatkom oraz trójce finalistów składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej gminnej oświaty! Gratulujemy też opiekunom uczniów, którzy tak świetnie przygotowali swoich podopiecznych!

 

 

do góry