Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Pozyskaliśmy 50 tys. zł na kolejną Zieloną Pracownię

Pozyskaliśmy 50 tys. zł na kolejną Zieloną Pracownię

9 Czerwca 2022
Pozyskaliśmy 50 tys. zł na kolejną Zieloną Pracownię

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie to druga placówka na terenie gminy, w której powstanie "Zielona Pracownia". Uczniowie będą się w niej uczyć w bardzo nowoczesnych warunkach przedmiotów przyrodniczych i biologicznych.

 

 

10 tys. zł na projekt, 40 tys. zł na realizację

7 czerwca w Ogrodzieńcu przedstawiciele szkoły w Skrzyszowie i Gminy Godów odebrali czek w wysokości 40 tys. zł na realizację pracowni, który został przekazany przez przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wcześniej gmina wraz ze szkołą pozyskały 10 tys. zł na opracowanie projektu pracowni.

Celem konkursu „Zielona Pracownia 2022” było dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. WFOŚiGW wesprze w sumie realizację 70 takich pracowni na terenie całego województwa, w tym 5 w powiecie wodzisławskim. W Ogrodzieńcu czek na kwotę 40 tys. zł odebrała delegacja uczniów skrzyszowskiej szkoły wraz z dyrektor Joanną Bonarek i Sekretarz gminy Brygidą Dobisz oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej UG Godów Katarzyną Kubicą.

Pracownia o nazwie "Ekoludek spod buczyny" powstanie w oparciu o projekt pani Agnieszki Marcol, mamy jednego z uczniów szkoły. Będzie wyposażona nie tylko w nowoczesne meble, ale również w sprzęty dydaktyczny: mikroskopy, zestawy preparatów mikroskopowych, gry edukacyjne, plansze dydaktyczne, modele demonstracyjne i wiele innych. Wniosek konkursowy szkoła przygotowała we współpracy z Referatem Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Gminy Godów. Delegacja szkoły i gminy wraz z senator Ewą Gawędą

Droga do ciekawych projektów stanie otworem

- Dzięki bogatemu wyposażeniu dydaktycznemu w pracowni realizować będziemy mogli ciekawe projekty edukacyjne. Zajęcia ekologiczne i przyrodnicze zostaną wzbogacone doświadczeniami, pokazami, wystawami, prezentacją własnych opracowań wyników badań przeprowadzanych w terenie - podkreśla Joanna Bonarek, dyrektor SP Skrzyszów.

W gminie działa już od kilku lat jedna "Zielona Pracownia". W 2018 r. powstała ona - również dzięki środkom pozyskanym przez gminę z WFOŚiGW Katowice - w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Krostoszowicach.

do góry