Pozyskaliśmy środki z konkursu "Inicjatywa sołecka". Trafią do Skrbeńska
3 Czerwca 2026
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka”. Wśród samorządów, które uzyskały dotację w ramach konkursu znajduje się również nasza gmina z zadaniem pn. "Modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Skrbeńsku".
Listy gratulacyjne przedstawicielom gmin wręczyli wicemarszałek Grzegorz Boski oraz radni Sejmiku - Bronisław Karasek i Marek Bieniek. Naszą gminę na uroczystości reprezentowali Wójt Gminy Mariusz Adamczyk oraz Skarbnik Beata Kałusek. Pozyskana kwota to 70 850,00 zł
- Cieszę się, że nasze zadanie znalazło się na liście rankingowej inwestycji przeznaczonych do dofinansowania, co jest zasługą zespołu, który przygotował wysoko oceniony wniosek. Staramy się budować nowoczesne i przyjazne miejsca dla mieszkańców naszej gminy, tym razem dla mieszkańców Skrbeńska, ale przypomnę, że w poprzednich latach z tej formy pomocy udało nam się uzyskać środki również dla innych sołectw: Krostoszowic, Łazisk czy Skrzyszowa - podkreśla wójt Mariusz Adamczyk.
Zadanie "Modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Skrbeńsku" zostanie zrealizowane w tym roku.