Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku pojawią się (..)

Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku pojawią się automatyczne toalety

19 Sierpnia 2022
Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku pojawią się automatyczne toalety

Na początku sierpnia Gmina Godów podpisała z wybraną w postępowaniu przetargowym firmą Budotechnika Sp. z o.o. na dostawę i uruchomienie dwóch sanitariatów kontenerowych w Krostoszowicach i Godowie. Jeden zostanie postawiony na terenie rekreacyjnym nieopodal kompleksu Orlik w Krostoszowicach, drugi na początku trasy Żelaznego Szlaku Rowerowego przy boisku Olzy Godów.

 

Pełna automatyka

W ramach zadania pn. "Dla zdobyWCów szlaku - mała infrastruktura w Gminie Godów" planowana jest dostawa i montaż toalet publicznych jednokabinowych przystosowanych do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim oraz podłączenie toalety do istniejących mediów. Toalety wyposażone będą m.in. w automatyczny zespół umywalkowy ze stali nierdzewnej umożliwiający podjazd wózkiem osoby niepełnosprawnej, a także w muszlę wiszącą ze stali nierdzewnej z automatycznym spłukiwaniem muszli i systemem automatycznego zmywania, suszenia i dezynfekcji deski sedesowej (automatycznie wysuwaną). Sanitariaty składać się będą z pomieszczenia głównego oraz pomieszczenia technicznego.

Inwestycja z dofinansowaniem

W postępowaniu przetargowym (drugim) złożone zostały trzy oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma Budotechnika sp. z o.o. z Pilchowic. Wartość podpisanej 5 sierpnia umowy opiewa na 301 350 zł. Firma na realizację zadania ma pół roku. Gmina pozyskała na inwestycję dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 82 178 zł.

Stawiamy na dobrej jakości infrastrukturę

Żelazny Szlak Rowerowy oraz Orlik wraz z przylegającym do niego kompleksem rekreacyjno-sportowym to miejsca, które stały się turystyczną wizytówką gminy. Gmina nadal chce rozwijać infrastrukturę turystyczną, korzystając z dostępnych środków unijnych i wybierając rozwiązania korzystne w dłuższej perspektywie. Stąd też zamierza udostępnić mieszkańcom i turystom odwiedzającym gminne miejsca rekreacji nowoczesne toalety, spełniające wysokie standardy, zarazem zapewniające dostępność dla osób ze szczególnym potrzebami. Uważamy, że kluczem do turystycznego sukcesu jest często dobry pomysł i wysokiej jakości infrastruktura. Świadczą zresztą o tym wysokie miejsca Żelaznego Szlaku Rowerowego w rankingach, w których doceniane są właśnie wysokiej klasy rozwiązania.

Fot. Budotechnika/zdjęcie poglądowe

do góry