Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Remiza i świetlica z nowoczesnym sprzętem AGD. Jego zakup (..)

Remiza i świetlica z nowoczesnym sprzętem AGD. Jego zakup sfinansowała JSW S.A.

2 Czerwca 2022
Remiza i świetlica z nowoczesnym sprzętem AGD. Jego zakup sfinansowała JSW S.A.

Miejsca zbiorowego zakwaterowania uchodźców doposażono w sprzęty AGD. Zostały one zakupione dzięki dotacji, o którą Gmina Godów wnioskowała do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dotacja wyniosła 15 000 zł.

 

 

Dwa obiekty na potrzeby uchodźców

Dzięki pozyskanej dotacji Gmina Godów zakupiła dwie lodówki, dwa piece kuchenne, automat do prania oraz suszarkę prania. Sprzęty te zostały rozmieszczone wedle potrzeb w dwóch miejscach zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy, tj. w budynku świetlicy wiejskiej w Podbuczu oraz w remizie OSP Godów. Obiekty te przeznaczyliśmy na potrzeby uchodźców, którzy szerokim strumieniem napłynęli również na teren naszej gminy. Są to osoby znajdujące się częstokroć w dramatycznej sytuacji materialnej. Przybyły do nas bez żadnego, większego majątku, a jedynie z tym, co w chwili ucieczki udało im się spakować do walizek, toreb czy reklamówek. W budynku świetlicy obecnie zamieszkuje dziesięciu uchodźców a w remizie osiemnaście osób.

Podziękowanie dla JSW S.A.

- Dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej za wsparcie naszych działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. W naszych zasobach mieszka obecnie 28 uchodźców. Są to w zdecydowanej większości matki z dziećmi, często małymi, kilkuletnimi. Sprzęt, które zakupiliśmy dzięki udzielonej przez JSW dotacji, na pewno poprawił ich sytuację, a nam ułatwił niesienie pomocy - podkreśla Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

W przyszłości ze sprzętu będą mogli mogli korzystać również strażacy oraz osoby użytkujące świetlicę wiejską.

Sprzęt AGDSprzęt AGDSprzęt AGD

Sprzęt AGDSprzęt AGDSprzęt AGD

Sprzęt AGD

do góry