Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Roksana wygrała w gminie, Nadia trzecia w powiecie. (..)

Roksana wygrała w gminie, Nadia trzecia w powiecie. Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim

13 Kwietnia 2022
Roksana wygrała w gminie, Nadia trzecia w powiecie. Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim

Poznaliśmy laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas siódmych i ósmych. Tegoroczna edycja odbyła się w formie on-line 24 marca. Wystąpiło 17 uczniów. Z kolei 1 kwietnia wyłoniono laureatów na szczeblu powiatowym.

 

 

Laureaci konkursu

W tegorocznej edycji konkursu 1. miejsce zajęła Roksana Szczepańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. Drugie miejsce jury konkursu przyznało Nadii Marczak, uczennicy Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Godowie. Z kolei 3. miejsce jury przyznało Katarzynie Sarnie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Trafiły one w ręce Agaty Bieni, uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach i Laury Tatarczyk, uczennicy Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. Laureaci konkursu zostali zakwalifikowani do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

- Uczestnicy udowodnili, że są poetami, zaś ich występy prawdziwą poezją dla oceniających - oceniła Beata Bienia, nauczycielka języka polskiego w SP Gołkowice i organizatorka konkursu.

Sukces Nadii w konkursie powiatowym

1 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs recytatorski na szczeblu powiatu "Już taki jestem", którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół powiatu wodzisławskiego - laureaci etapu miejskiego/gminnego - przygotowali prezentacje utworu poetyckiego i fragmentu prozy. Na konkurs nadesłano nagrania występów recytatorów, Jury dokonało oceny według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Sukces na tym etapie odniosła uczennica ZSP w Godowie Nadia Marczak, która zajęła trzecie miejsce, ex aequo z Elizą Berger z ZSP w Połomi.

Wszystkim laureatkom konkursu gminnego oraz powiatowego składamy serdeczne gratulacje!

 

do góry