Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Sala gimnastyczna w Skrbeńsku nabiera kształtów

Sala gimnastyczna w Skrbeńsku nabiera kształtów

29 Marca 2022
Sala gimnastyczna w Skrbeńsku nabiera kształtów

Jesienią ubiegłego roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrbeńsku rozpoczęto budowę sali gimnastycznej. Wykonawcą inwestycji, na zlecenie Gminy Godów, jest firma Usługi Ogólnobudowlane Aleksander Tarnowski, która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym.

 

 

Sala gimnastyczna z zapleczem i zagospodarowaniem terenu

Umowa na budowę sali gimnastycznej została podpisana w październiku ubiegłego roku i jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie, bowiem placówka w Skrbeńsku nie dysponowała takim obiektem.  Realizacja inwestycji obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym obejmującym ubikacje, szatnie, ubikację dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla trenera z węzłem sanitarny oraz pomieszczenie na sprzęt. Dostępność zostanie zapewniona poprzez wejście z zewnątrz oraz powiązanie komunikacyjne ze szkołą poprzez klatkę schodową. Zakres zadania obejmuje również wykonanie zagospodarowanie terenu z zapewnieniem dostępu do obiektu dla osób z niepełnosprawnością.

Budowa sali gimnastycznej w Skrbeńsku

Prace przebiegają zgodnie z planem

- Budowa sali idzie bardzo dobrze, więc liczymy, że w październiku, zgodnie z terminem, zostanie oddana do użytku - oceniła na posiedzeniu komisji Rady Gminy w Godowie Jolanta Uherek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrbeńsku. Całkowita wartość inwestycji została przez wykonawcę oszacowana na kwotę 4 647 529 zł. Częściowo zostanie sfinansowana z dotacji w ramach Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w kwocie 901 000 zł.

Budowa sali gimnastycznej w Skrbeńsku

do góry