Samorządowcy spotkali się w Gołkowicach
19 Stycznia 2026
Wczoraj, w niedzielę 18 stycznia, w Ośrodku Kultury w Gołkowicach odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie samorządowców. Zgromadziło ono przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz mieszkańców regionu.
W spotkaniu wzięli udział goście specjalni: wiceminister edukacji Henryk Kiepura i wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski. Nie zabrakło również starostów powiatów wodzisławskiego i raciborskiego - Leszka Bizonia oraz Grzegorza Swobodę oraz licznego grona samorządowców i mieszkańców.
Spotkanie było okazją do rozmów o wyzwaniach stojących przed regionem, planach rozwojowych oraz współpracy pomiędzy samorządami a administracją rządową. Przed rozpoczęciem dyskusji delegacje oddały hołd poległym za wolność i ofiarom obozów, składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem znajdującym się w pobliżu ośrodka kultury.
Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Bronisława Karaska oraz Wójta Gminy Godów Mariusza Adamczyka.