Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Seniorzy z gmin Godów i Petrovice u Karvine na wspólnej (..)

Seniorzy z gmin Godów i Petrovice u Karvine na wspólnej wycieczce po polsko-czeskim pograniczu

10 Sierpnia 2022
Seniorzy z gmin Godów i Petrovice u Karvine na wspólnej wycieczce po polsko-czeskim pograniczu

Krzywy Kościół, Zamek Frysztat, browar Owieczka, kościół w Kaczycach - to najważniejsze punkty na trasie wycieczki, w której udział wzięło 50 seniorów z gmin Godów i Petrovice u Karvine. Wycieczka odbyła się 12 lipca i została zorganizowana w ramach projektu „Synergia - integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karvine”, realizowanego wspólnie przez Gminę Godów i Gminę Petrovice u Karvine.

 

 Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Krzywego Kościoła pw. św. Piotra z Alkantary w Karvinie Dolnej. Kościół ten powstał w pierwszej połowie XVIII w. W wyniku intensywnie prowadzonej w tamtym rejonie eksploatacji górniczej kościół zaczął się przechylać i groziło mu nawet zawalenie się. Po dokonaniu niezbędnych prac ratunkowych, dziś jest jedną z atrakcji Karviny i nazywany jest czeską Pizą.

Seniorzy przy kościele w Karvinie

Seniorzy udali się również do Zamku Frysztat w Karvinie, który należał w przeszłości do hrabiowskiej rodziny Larischów, oraz na zwiedzanie browaru Owieczka. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie drewnianego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaczycach.

Seniorzy przy kościele w Kaczycach

- Wyjazd był bardzo udany o czym niech świadczy to, że jego uczestnicy od razu pytali, kiedy zostanie zorganizowana kolejna taka wycieczka. Tego typu wydarzenia są, jak myślę, najlepszym sposobem integracji seniorów polsko-czeskiego pogranicza - uważa Antoni Tomas, przewodniczący Rady Gminy w Godowie, współorganizator wycieczki oraz jej uczestnik.

do góry