Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Sieć życia na pomoc starszym, chorym i samotnym. Wciąż (..)

Sieć życia na pomoc starszym, chorym i samotnym. Wciąż są miejsca dla mieszkańców gminy

10 Lutego 2022
Sieć życia na pomoc starszym, chorym i samotnym. Wciąż są miejsca dla mieszkańców gminy

Na terenie całego kraju działa Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej, który oferuje objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych, starszych czy też doświadczających przemocy w rodzinie, całodobową pomocą. W 2021 r. dla mieszkańców gminy Godów utworzono 50 darmowych miejsc w systemie Sieć Życia®. Wciąż można do niej bezpłatnie dołączyć.

Dla kogo oferta jest skierowana?

Sieć Życia® umożliwia skuteczną pomoc i ochronę osób starszych, niesamodzielnych, chorych, samotnych na terenie całego kraju przez 24 godziny na dobę. W ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z budżetu Gminy Godów dla jej mieszkańców utworzono w 2021 r. 50 darmowych miejsc w systemie. W tym roku mieszkańcy gminy nadal mogą korzystać z systemu bez ponoszenia składki członkowskiej.

Z sieci można korzystać przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Wystarczy z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (należy wcisnąć jeden przycisk przypisany do Sieci Życia®) wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci aparatu. Nie trzeba nic mówić - system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.

Jak działa Sieć Życia®?

Do korzystania z Sieci Życia® można też wykorzystywać występujące na rynku urządzenia (np. różnego typu opaski z przyciskiem SOS) dedykowane dla seniorów. Należy tylko przed zakupem skonsultować ze stowarzyszeniem czy dane urządzenie jest w stanie wysłać sygnał alarmowy, bowiem sygnał to kod identyfikujący miejsce i rodzaj zagrożenia.
Usługa realizowana przy pomocy dyżurujących operatorów. Po odobraniu sygnału jego nadawca jest dokładnie zlokalizowany. Operator błyskawicznie kieruje odpowiednie służby lub wskazane wcześniej przez nadawcę osoby na miejsce wezwania pomocy.

Jak się przyłączyć?

Wystarczy skontaktować się z Krajowym Sztabem Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej pod adresem e-mail: sztab@ratownictwo.org lub na nr tel. 32 790-40-63 - oddział Katowice, bądź nr tel. 42 637-04-74 - oddział główny KSRSSR. Zainteresowane osoby we własnym imieniu podpisują wniosek o przyjęcie do sieci.

do góry