Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Sukcesy Emilii, Bereniki i Rafała w Bielsku-Białej. (..)

Sukcesy Emilii, Bereniki i Rafała w Bielsku-Białej. Uczniowie z naszej gminy zachwycili w rejonowym konkursie recytaroskim

28 Kwietnia 2022
Sukcesy Emilii, Bereniki i Rafała w Bielsku-Białej. Uczniowie z naszej gminy zachwycili w rejonowym konkursie recytaroskim

Emilia Bienia, uczennica Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach i Berenika Borkowska, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych w XIV Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Słońce, słońce i życie", który 22 kwietnia odbył się w Miejskim Domu Kultury "Kubiszówka" w Bielsku-Białej. W tym samym konkursie wyróżniony został Rafał Stabla, uczeń Szkoły Podstawowej w Gołkowicach.

Wspaniałe recytacje w wykonaniu Emilii i Bereniki

Emilia Bienia, która jest uczennicą klasy 2., zajęła drugie miejsce ex aequo z Tomaszem Luberem w kategorii klas 1-3. Sukces przyniosła jej piękna recytacja wiersza Danuty Wawiłow pt. "Wędrówka"oraz fragmentu książki Agnieszki Mielech pt. "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn". Emilia wcześniej zwyciężyła w konkursie recytatorskim na poziomie gminy, co zakwalifikowało ją automatycznie do poziomu rejonowego.

Berenika Borkowska, uczennica klasy 5. również zajęła drugie miejsce ex aequo z Jagną Marią Suszką. Jak informuje ZSP w Łaziskach, Berenika przepięknie wyrecytowała wiersz Danuty Wawiłow pt. "Wędrówka", wykazując się niezwykłą wrażliwością, wczuwając się w sytuację dziecka, które było osobą mówiącą w utworze, ponadto doskonale zaprezentowała też fragment prozy Justyny Bednarek pt. "Maryjki". Berenika wzięła udział w konkursie już po raz drugi, zwyciężając po kolei w etapie gminnym, a następnie powiatowym.

Wyróżnienie dla Rafała, najmłodszego uczestnika z powiatu wodzisławskiego

Ponadto wyróżnienie w Bielsku-Białej otrzymał Rafał Stabla z klasy 1a. Był on najmłodszym uczestnikiem reprezentującym powiat wodzisławski. Jak informuje SP w Gołkowicach, Rafał pięknie wyrecytował wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy oraz opowiadanie „Niedoczekolada” Grzegorza Janusza.

- Gratuluję naszym uczniom wspaniałych sukcesów. Cieszę się, że mamy w naszej gminie tak uzdolnione i pracowite dzieci, oraz nauczycieli z pasją, którzy potrafią uczniowski talent i zaangażowanie przekuć w sukces - podkreśla Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

do góry