Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Szkoły gotowe na nowy rok szkolny

Szkoły gotowe na nowy rok szkolny

25 Sierpnia 2022
Szkoły gotowe na nowy rok szkolny

24 sierpnia odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Zdrowia, którego tematem była ocena przygotowania placówek oświatowych, w kontekście rozpoczynającego się za kilka dni roku szkolnego. W tym roku w placówkach oświatowych na terenie gminy Godów realizowanych jest wiele znacznych inwestycji.

 

Duże inwestycje w Gołkowicach, Skrbeńsku i Łaziskach

W Gołkowicach dobiega końca termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej. Zadanie to warte jest 4.575.442,90 zł. Choć prace wykończeniowe we wnętrzu szkoły jeszcze trwają, to uczniowie placówki bez problemu rozpoczną 1 września nowy rok szkolny. W Gołkowicach radni obejrzeli m.in. nową kotłownię, w której kotły węglowe zostały zastąpione nowoczesnymi kotłami gazowymi.

W Skrbeńsku członkowie Komisji zapoznali się m.in. ze stanem budowy nowej sali gimnastycznej. Prace przy tej wartej 4.647.529,61 zł inwestycji mają potrwać do końca września. Ich realizacja nie będzie kolidować z realizacją zajęć w szkole.

W Łaziskach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym trwa budowa nowej klatki schodowej z windą, której koszt wynosi 967.000 zł. Termin realizacji mija 10 października. Radni zapoznali się m.in. z salą do zajęć technicznych, która została w ostatnim czasie wyposażona w nowe pomoce naukowe i sprzęty, m.in. w drukarkę 3D.

Sporo nowości w Skrzyszowie

W Skrzyszowie trwa kolejny etap prac modernizacyjnych w małej sali gimnastycznej polegających m.in. na kompleksowej przebudowie szatni, magazynków i sanitariatów, z których korzystają również zawodnicy Gwiazdy Skrzyszów. Suma wydatkowanych na ten cel środków wynosi 175.380 zł. Praca zostaną ukończone na początku września. Nie będą one kolidować z możliwością realizacji zajęć przez szkołę. W budynku szkoły trwa również wyposażanie nowej Zielonej Pracowni "Ekoludek spod buczyny", na której realizację szkoła pozyskała 50 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W przedszkolu w Skrzyszowie naprawione zostało pokrycie dachowe, wymienione zostały kotły węglowe na kotły gazowe, ponadto zmodernizowana została kuchnia. W pozostałych placówkach zrealizowane zostały drobniejsze prace remontowe. Dyrektorzy poszczególnych szkół i przedszkoli przedstawili radnym na czele z przewodniczącym Komisji Bogusławem Dziędzielem a także wójtowi Gminy Godów Mariuszowi Adamczykowi kolejne zadania, których wykonanie oczekiwane jest w przyszłości.

do góry