Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Trwa przetarg na małą infrastrukturę przy Żelaznym (..)

Trwa przetarg na małą infrastrukturę przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku

5 Maja 2022
Trwa przetarg na małą infrastrukturę przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku

Na terenie rekreacyjnym sąsiadującym z kompleksem Orlik w Krostoszowicach przy ul. Szybowej oraz na terenie rekreacyjno-sportowym przy boisku Olzy Godów sąsiadującym z Żelaznym Szlakiem Rowerowym, Gmina Godów planuje zainstalowanie nowoczesnych kontenerowych sanitariatów. Będą one dostępne również dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego zadania.

W pełni automatyczne, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Zakres zadania obejmie dostawę i uruchomienie dwóch sanitariatów kontenerowych w Krostoszowicach i w Godowie. Powstaną one w ramach zadania pn. "Dla zdobyWCów szlaku - mała infrastruktura w Gminie Godów". W ramach zadania planowane jest m.in. wykonanie fundamentów, dostawa i montaż toalet publicznych jednokabinowych przystosowanych do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim oraz podłączenie toalety do istniejących mediów. Toalety wyposażone będą m.in. w automatyczny zespół umywalkowy ze stali nierdzewnej umożliwiający podjazd wózkiem osoby niepełnosprawnej, a także w muszlę wiszącą ze stali nierdzewnej z automatycznym spłukiwaniem muszli i systemem automatycznego zmywania, suszenia i dezynfekcji deski sedesowej (automatycznie wysuwaną). Sanitariaty składać się będą z pomieszczenia głównego oraz pomieszczenia technicznego.

Dwie oferty

W przetargu złożono dwie oferty. Otwarto je pod koniec kwietnia. Obecnie trwa ich badanie. Na realizację zadania Gmina pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 82 178 zł.

Nowoczesne rozwiązania pożądane

Żelazny Szlak Rowerowy oraz Orlik wraz z przylegającym do niego kompleksem rekreacyjno-sportowym to miejsca, które stały się turystyczną wizytówką gminy. Gmina nadal chce rozwijać infrastrukturę turystyczną, korzystając z dostępnych środków unijnych i wybierając rozwiązania korzystne w dłuższej perspektywie. Stąd też zamierza udostępnić mieszkańcom i turystom odwiedzającym gminne miejsca rekreacji nowoczesne toalety, spełniające wysokie standardy, zarazem zapewniające dostępność dla osób ze szczególnym potrzebami. Uważamy, że kluczem do turystycznego sukcesu jest często dobry pomysł i wysokiej jakości infrastruktura. Świadczą zresztą o tym wysokie miejsca Żelaznego Szlaku Rowerowego w rankingach, w których doceniane są właśnie wysokiej klasy rozwiązania. 

 

do góry