Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Uczestnicy Powiatowego Rajdu Rowerowego zawitali do gminy (..)

Uczestnicy Powiatowego Rajdu Rowerowego zawitali do gminy Godów

30 Sierpnia 2022
Uczestnicy Powiatowego Rajdu Rowerowego zawitali do gminy Godów

28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz 22. przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. W 32-kilometrową trasę wyjechało ponad pół tysiąca uczestników. W tym roku trasa rajdu wiodła m.in. Żelaznym Szlakiem Rowerowym w gminie Godów.

 

 

Tegoroczna XXII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego rozpoczęła się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tutaj uczestników przywitali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wydarzenia. Trasa rajdu prowadziła przez Wodzisław Śląski, Turzę Śląską, Łaziska, Godów, Skrzyszów i Podbucze, skąd rowerzyści wrócili do Wodzisławia Śląskiego. Część trasy biegła przez Żelazny Szlak Rowerowy. Uczestnicy pokonali łącznie 32,5 kilometra.

Jak donosi organizator Rajdu, Powiat wodzisławski, tegoroczną edycję rajdu zapisało się 600 osób. Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów. Tradycyjnie też w XXII Powiatowym Rajdzie Rowerowym - największym tego typu wydarzeniu sportowym w regionie, wzięły udział całe rodziny, zamieszkujące głównie na terenu powiatu wodzisławskiego.

Celem Powiatowego Rajdu Rowerowego jest popularyzacja rekreacji ruchowej oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu, propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska miłośników turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych powiatu wodzisławskiego, a także propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.
Było bezpiecznie

Impreza przebiegła bezpiecznie. Zadbali o to funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śląskim, strażacy z OSP Godów i OSP Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, z kierownikiem rajdu, Pawłem Kowolem na czele.

do góry