Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Uwaga na oszustów sprzedających sprzęt budowlany!

Uwaga na oszustów sprzedających sprzęt budowlany!

7 Września 2023
Uwaga na oszustów sprzedających sprzęt budowlany!

Po gminie może krążyć mężczyzna podający się za budowlańca, któremu po ukończonej budowie pozostało kruszywo. A tak naprawdę sprzedaje za niemałą, ale atrakcyjną cenę rzekomo markowy sprzęt budowlany, który okazuje się chińską podróbką. Poinformowała nas o tym mieszkanka Gołkowic, której ojciec padł ofiarą oszustwa. 

 

 

Mężczyzna jeździ dostawczym samochodem, ubrany jest w robocze ubranie i twierdzi, że po zakończonej w pobliżu budowie pozostał mu materiał budowlany. Zatrzymuje się najprawdopodobniej tam, gdzie widać realizowane inwestycje budowlane. Najpierw oferuje materiał budowlany, ale po chwili kieruje rozmowę na propozycję sprzedaży niby markowego sprzętu budowlanego tj. zagęszczarek i agregatów prądotwórczych. Mają to być produkty topowych marek, na które sprzedający ma jeszcze kartę gwarancyjną i fakturę. 

Mieszkańcowi Gołkowic rzekomy budowlaniec najpierw zaproponował zakup kruszywa,  a następnie tak sprawnie pokierował rozmową, że zaproponował zakup w atrakcyjnej (ale niemałej) cenie markowego sprzętu budowlanego, który szybko okazał się być chińską podróbką.

Apelujemy o ostrożność. O podobnych sytuacjach informowały już media w całej Polsce.

do góry