Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/XIII Pokaz Konia Śląskiego za nami. Gira najpiękniejsza

XIII Pokaz Konia Śląskiego za nami. Gira najpiękniejsza

26 Lipca 2022
XIII Pokaz Konia Śląskiego za nami. Gira najpiękniejsza

23 lipca odbyła się XIII edycja Pokazu Konia Śląskiego. Pokazom towarzyszyły zawody w skokach przez przeszkody. Zarówno pokaz, jak zawody komentował i oceniał Bogdan Kuchejda, były dyrektor stadniny koni w Ochabach i były prezes Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni.

 

 

Tradycyjnie wydarzenie to odbyło się na Ośrodku Sportów Konnych "Mustang" w Krostoszowicach, przy boisku Orlik. W tym roku połączone zostało z oficjalnym oddaniem do użytku nowego budynku, który stanie się siedzibą Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni Mustang. Do tej pory Stowarzyszenie korzystało z gościnności Ośrodka Kultury w Skrzyszowie. Jakiś czas temu postanowiło, że chce mieć własną siedzibę, którą wybudowano siłami członków "Mustanga", przy wsparciu finansowym sponsorów i sołectwa Krostoszowice. - Chcemy, by obiekt ten służył nie tylko członkom naszego stowarzyszenia, ale również całej społeczności, w tym dzieciom i młodzieży, oraz osobom fascynującym się jeździectwem. Okolice Orlika to piękny, zalesiony teren z mnóstwem ścieżek - podkreśla Małgorzata Mnich, prezes SHiMK Mustang, dodając, że obiekt wymaga jeszcze prac wykończeniowych.

Najpiękniejsza Gira

W pokazie udział wzięło około 25 koni, a także 5 zaprzęgów. W tym roku przyznano nagrody publiczności dla najpiękniejszego konia i najlepszego prezentera. W kategorii najpiękniejszy koń wygrała klacz Gira (rocznik 2015), której właścicielem jest Mariusz Mizia, a prezenterem był Marco Nawrat. I to właśnie Marco Nawrat, głosami publiki, wygrał konkurs na najlepszego prezentera.

Widowiskowe skoki przez przeszkody

W ramach wydarzenia rozegrano również konkursy skoków przez przeszkody. W konkursie 50 cm bez rozgrywki zwyciężyła Paulina Skowronek na klaczy Quini Bredker. 2. miejsce zajęła Karolina Utrata na klaczy Bazylia, zaś 3. miejsce zajęła Anna Oslislok na klaczy Koronea. W konkursie 70 cm zwykłym, w którym liczył się czas przejazdu i punkty karne, zwyciężyła Agata Konsek na klaczy Cynthia. 2. miejsce zajęła Nikola Barierek na koniu Black Berry Bałuty, zaś 3. była Martyna Kot na koniu Dr House. W konkursie 90 cm zwykłym zwyciężyła Natalia Rączka na koniu Tosca, 2. miejsce zajęła Magdalena Pałasz na koniu C'est la vie. Z kolei 3. miejsce zajęła Martyna Kot na koniu Dr House.

Grochówka z wojskowej kuchni polowej

Widowiskowe zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem widowni, dla której organizatorzy - Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang - zapewnili sporo atrakcji. W tym grochówkę z wojskowej kuchni polowej, którą przygotowali członkowie Stowarzyszenia Obrona Granic Państwa. Stowarzyszenie podczas imprezy zapewniło również prelekcje historyczne, a także możliwość strzelania do tarcz z replik broni Air Soft Gun.

Galeria zdjęć z XIII Pokazu Konia Śląskiego

do góry