Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Zapraszamy na Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego

Zapraszamy na Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego

14 Czerwca 2022
Zapraszamy na Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego

26 czerwca o godz. 11:30 na wodzisławskim Rynku rozpocznie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego.

 

 

Integracja u progu wakacji

Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu, a także integracja środowisk kultury. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe (skierowane do dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin) będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Muzyka, rękodzieło i lokalna gastronomia

Na głównej scenie wystąpią orkiestry, formacje taneczne, a także zespoły i soliści pochodzący z miast i gmin naszego powiatu. Gminę Godów reprezentować będą zespół taneczny Anava z Gołkowic, który wystąpi o godz. 13.10, zespół taneczny Rytmix ze Skrzyszowa, który wystąpi o godz. 13.25.  Z kolei na płycie Rynku odwiedzający festiwal znajdą wystawy rękodzieła, maskotek, szydełkowania i ceramiki, warsztaty szycia na zabytkowych maszynach, spotkania ze znanymi pisarzami oraz kiermasz książek i płyt winylowych. Swoje rękodzieła zaprezentują członkowie grupy Art-Pompownia, działającej w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie.  Dostępna będzie również wystawa zabytkowych rowerów, z kolei miłośnicy regionalnych wyrobów będą mieli okazję do odwiedzenia lokalnych stoisk.

Do spróbowania będzie historyczne wodzisławskie piwo „Poloczaj”, rzemieślnicy zaprezentują tradycyjne nalewki, będzie też śląski kołocz i tradycyjne drożdżowe ciasta. Dzieci będą mogły spędzić czas na placu zabaw, gdzie będą na nie czekały dmuchane zamki, bajkowe animacje i ogromne bańki mydlane.  Folkowy Show z zespołem REDLIN rozpocznie się punktualnie o godz. 20:00. Poprzedzony zostanie koncertem zespołu Dream Label z gminy Godów (godz. 19.00)

Plakat informujący o festiwalu

do góry