Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności (..)

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i uniknij kłopotów

26 Lipca 2022
Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i uniknij kłopotów

30 czerwca tego roku minął termin, w jakim należało dokonać wpisu do bazy Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ekodoradca Gminy Godów zachęca jednak właścicieli budynków z terenu gminy, które takiej deklaracji jeszcze nie złożyły, by zrobić to jak najszybciej. Pozwoli to w przyszłości uniknąć kary administracyjnej za brak wpisu do CEEB.

 

CEEB działa bez zmian

W CEEB zbierane są wszystkie dane dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych o mocy nominalnej do 1MW. Deklarację należy złożyć w terminie 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. lub 14 dni w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. Pierwszy termin już minął, mimo to wciąż można składać i wprowadzać deklaracje do CEEB. Zakończenie terminu ustawowego na złożenie deklaracji nie zmienia sposobu postępowania urzędników. Aplikacja CEEB, w której można w sposób zdalny za pośrednictwem internetu złożyć deklarację, również działa tak, jak dotychczas.

Jeśli nie złożyłeś deklaracji w terminie nie zwlekaj i uniknij kłopotów

Ekodoradca przypomina, że zgodnie z art. 27h ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, za brak złożenia deklaracji grozi grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń. Jeżeli jednak zreflektujemy się, że nie złożyliśmy deklaracji zanim organ wykonawczy "poweźmie o tym informację", możemy łatwo uniknąć potencjalnej kary, składając stosowną deklarację.

Przypominamy zatem, że deklarację można złożyć na dwa sposoby:

  • przez Internet - wchodząc na stronę Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - wystarczy, że posiada się Profil zaufany (np. w bankowości elektronicznej) lub e-dowód
  • papierowo w Urzędzie Gminy Godów (ul. 1 Maja 56, 44-341 Godów) lub wysyłając listem poleconym do Urzędu Gminy

Wzór deklaracji dostępny jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego lub w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy.

Logo programu Life

 

do góry