Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Zobacz niezwykłą wystawę prac Bogumiły i Ireneusza (..)

Zobacz niezwykłą wystawę prac Bogumiły i Ireneusza Canibołów

19 Stycznia 2023
Zobacz niezwykłą wystawę prac Bogumiły i Ireneusza Canibołów

W środę 18 stycznia w Ośrodku Kultury w Skrbeńsku odbył się wernisaż wystawy Ceramika & Rzeźba, autorstwa Bogumiły i Ireneusza Canibołów.

 

 

 

 

Wernisaż uświetniła swoim występem Dominika Klyszcz - utalentowana instrumentalistka i solistka ze Skrbeńska. Wystawę można oglądać 19 i 20 stycznia w godzinach pracy Ośrodka Kultury w Skrbeńsku (od 13:00 do 19:00).

Bogumiła Caniboł od wielu lat rzeźbi w drewnie. Spod jej dłuta wyszło już sporo aniołów, utopców, połednic, czarownic, rycerzy. Tworzy rzeźby zarówno wielkogabarytowe, jak i małe czy płaskorzeźby. Od kilku lat tworzy również w glinie. Jak sama podkreśla, praca z gliną rozwija i kształtuje zdolności manualne, natomiast rzeźbienie w drewnie uczy cierpliwości, wrażliwości na piękno i estetykę oraz rozwija wyobraźnię. Wciąż poszukuje i poznaje nowe techniki tworzenia m.in. paper mache, masa solna, filcowanie, decupage. Była uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich.

Ireneusz Caniboł rzeźbą w drewnie zajmuje się od kilkunastu lat. Wykorzystuje różne gatunki drzewa. Lubi tworzyć rzeźby wielkogabarytowe przedstawiające autorskie wizje postaci baśniowych inspirowane legendami oraz rzeźby użytkowe typu stoły, ławy, krzesła, fotele. Uczestniczy w licznych plenerach rzeźbiarskich. Wraz z żoną Bogumiłą wystawiają swe prace na licznych wystawach, dożynkach, festynach, również za granicą. Często w swojej pracowni goszczą dzieci ze szkoły, przedszkola, świetlicy gdzie zapoznają je z tajnikami sztuki ludowej jaką jest rzeźbiarstwo.

Galeria zdjęć z wernisażu wystawy autorstwa Adriany Pawlas z GCKSiT w Godowie.

do góry