Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Zostań w domu! Załatw sprawy przez internet

Zostań w domu! Załatw sprawy przez internet

17 Marca 2020
Zostań w domu! Załatw sprawy przez internet

Zachęcamy wszystkich do załatwiania spraw urzędowych przez internet. Jak to zrobić? Załóż profil zaufany!

Czym jest profil zaufany?

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt - poza jego właścicielem - nie mógł go użyć. Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.  Profil zaufany jest ważny 3 lata.

Jak możesz założyć profil zaufany? - FILMIK

Dlaczego warto?

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - na przykład złożysz tu wniosek o dowód osobisty, uzyskasz odpisy aktów stanu cywilnego, zgłosisz urodzenie dziecka, złożysz odwołanie od decyzji administracyjnej, Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) - na przykład możesz tu umówić się na wizytę w placówce ZUS, wysłać wnioski, sprawdzać swoje zwolnienia lekarskie, sprawdzić, czy pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń, sprawdzić informacje o stanie swojego konta ubezpieczeniowego w ZUS,
Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG) - na przykład możesz tu założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą, uzyskać dane osób, które prowadzą firmy w Polsce.


Szczegółowe informacje na temat profilu zaufanego oraz jak go założyć dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

do góry