Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Zwiedzaj pogranicze z aplikacją "Morawskie Wrota". Dowiedz (..)

Zwiedzaj pogranicze z aplikacją "Morawskie Wrota". Dowiedz się co warto zobaczyć i jak tam dojechać

5 Kwietnia 2022
Zwiedzaj pogranicze z aplikacją

W sklepach internetowych Google Play i App Store od niedawna można pobrać aplikację "Morawskie Wrota". To przewodnik na urządzenia mobilne, który poprowadzi po zielonych szlakach Morawskich Wrót i ich największych atrakcjach.

 

 

Aplikacja z zabytkami, atrakcjami przyrodniczymi, ścieżkami rowerowymi

Z pomocą aplikacji można zwiedzać zarówno zabytki, jak i miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym np. kościół pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach, kapliczka przydrożna w Skrzyszowie, lasy czy pomniki przyrody. Dodatkowym atutem aplikacji są propozycje tras turystycznych - pieszych, rowerowych, wodnych i edukacyjnych, takich jak np. Żelazny Szlak Rowerowy. Aplikacja pokaże nie tylko, w którym miejscu na mapie znajduje się dana atrakcja, ale wskaże też najlepszy dojazd, a w przypadku tras i ścieżek rowerowych prezentuje ich przebieg.

Screen aplikacji

Dostępnych w aplikacji propozycji jest bardzo wiele. Odwiedzając obszar Morawskich Wrót (gminy Godów, Gorzyce, Krzyżanowice, Lubomia, Marklowice i Mszana) można skorzystać z aplikacji i dostępnej w niej nawigacji, a przy napotkanych na drodze atrakcjach skorzystać z opisów związanych z odwiedzanymi atrakcjami. Ponadto każdy turysta może poznawać region poprzez udział w grach terenowych tzw. questach.

Screen aplikacji

Odkryć bogactwo turystyczne Morawskich Wrót

Godny uwagi jest również unikatowy na skalę europejską obszar chronionego krajobrazu Graniczne Meandry Odry (Gmina Krzyżanowice), który został wpisany do ochrony w ramach europejskiej sieci Natura 2000 (obszarów o najwyższych wartościach przyrodniczych w Europie). Jest to jeden z zaledwie dwóch naturalnie zachowanych odcinków Odry, będący oazą bioróżnorodności wielu zagrożonych gatunków fauny i flory. To wszystko sprawia, że teren Morawskich Wrót stanowi doskonałą bazę do rozwoju turystyki rowerowej - w oparciu o już istniejące ścieżki i szlaki rowerowe, również w powiązaniu ze ścieżkami w Czechach - oraz turystyki wodnej. Aplikacja, do której ściągnięcia na mobilne urządzenia gorąco zachęcamy, jeszcze lepiej pozwala odkryć to turystyczne bogactwo.

Screen aplikacji

„Wykonanie aplikacji na telefony komórkowe dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota” jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacji działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: „Ochrona środowiska naszą wspólną aspiracją - EPOCA”

do góry