Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Egzamin ósmoklasisty - nasi uczniowie wypadli najlepiej w (..)

Egzamin ósmoklasisty - nasi uczniowie wypadli najlepiej w powiecie!

4 Lipca 2024
Egzamin ósmoklasisty - nasi uczniowie wypadli najlepiej w powiecie!

Nasi ósmoklasiści napisali najlepiej w powiecie egzamin z języka polskiego i języka angielskiego, a z matematyki ustąpili tylko uczniom z Lubomi. Z danych, jakie podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie wynika, że osiągnięcia naszych uczniów są nie tylko najlepsze w powiecie, ale są też znacznie wyższe od średniej wojewódzkiej i od średniej krajowej! Ogromne brawa należą się zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom!

 

Język polski - najlepsi w powiecie

Średni wynik naszych uczniów na egzaminie z języka polskiego wyniósł 70,3%. To najlepszy wynik ze wszystkich gmin i miast powiatu wodzisławskiego. Średnia dla powiatu wodzisławskiego wyniosła zaś 62,81%, dla województwa śląskiego 58%, a dla kraju 61%.

Wizualizacja egazminu z języka polskiego

Matematyka - drugi wynik w powiecie

Z kolei średni wynik naszych uczniów z egzaminu z matematyki wyniósł 60,11%. To drugi wynik w powiecie, dla którego średnia wyniosła 46,64%. Średnia dla województwa śląskiego to 49,54%, zaś dla kraju 52%.

Wizualizacja wyników z matematyki

Język angielski - zdecydowanie najlepsi

Nasi uczniowie najlepsi w powiecie okazali się również w egzaminie z języka angielskiego! Średni ich wynik wyniósł aż 77,26%! To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że średnia w powiecie wyniosła 63,43%, średnia w województwie śląskim 66,48%, a w kraju 66%.

Wizualizacja wyników z języka angielskiego

- Po raz kolejny wyniki egzaminów naszych uczniów okazały się jednymi z najlepszych w powiecie. A w zasadzie najlepszymi w powiecie, bo przecież języki wypadły najlepiej, zaś matematyka to drugie miejsce. Uczniom składam wielkie gratulacje i życzę, żeby zawsze tak dobrze sobie radzili ze wszystkimi życiowymi wyzwaniami. Dziękuję również nauczycielom, za ogromny trud włożony w wychowanie i naukę naszej młodzieży - mówi Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, podkreślając zarazem, że dobre wyniki egzaminów świadczą również o tym, że działania, które Gmina realizuje na rzecz poprawy bazy oświatowej w gminie, przynoszą dobry efekt. 


Dokładne wyniki w kraju, województwach, powiatach, gminach a także z poszczególnych szkół można znaleźć na mapie wyników egzaminów Ministerstwa Edukacji i Nauki.

do góry