Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji za nami

I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji za nami

6 Maja 2024
I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji za nami

Zgodnie z postanowieniem nr 397/2024 Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej III z dnia 24 kwietnia 2024 r. w poniedziałek 6 maja odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy w Godowie.

 

 

 

Inauguracyjna sesja została zwołana przede wszystkim w celu złożenia ślubowania przez Radnych i Wójta Gminy Godów.

Obrady otworzył i poprowadził do momentu wyboru przewodniczącego rady radny-senior Bogusław Dziędziel.

Sesja inauguracyjna

Następnie Agnieszka Pustelnik, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Godowie, przedstawiła informację o wynikach wyborów przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r. i wręczyła zaświadczenia radnym i Wójtowi Gminy. Po tym punkcie każdy z radnych złożył ślubowanie. Większość radnych do roty ślubowania dodała słowa "Tak mi dopomóż Bóg". Skład rady kadencji 2024-2029.

Rada Gminy kadencji 2024-2029

Kolejnym punktem sesji był wybór przewodniczącego rady gminy. Jedynym kandydatem został radny Jacek Kołek, który został wybrany jednogłośnie.

Głosowanie na przewodniczącego rady. W tle Jacek Kołek

- Dziękuję moim wyborcom, bo dzięki nim tutaj dziś jestem. Myślę, że nie zawiodę Waszego zaufania i chcę Was godnie reprezentować w radzie gminy. Dziękuję radnym za to, że mogę  w tym miejscu stać, dziękuję za ogromny kredyt zaufania, jakim jest obdarzenie mnie funkcją przewodniczącego rady gminy. Jestem gotowy poświęcać swój czas, by godnie reprezentować Was w gminie i poza nią. Mój poprzednik (Antoni Tomas - przyp. red.) mocno podniósł poprzeczkę i rangę sprawowania tej funkcji. Jestem Ci Antku bardzo wdzięczny, bo mam z kogo brać przykład. Proszę wszystkich o współpracę i pomoc, która na pewno będzie mi potrzebna na początku pełnienia tej misji. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju uwagi - powiedział nowo wybrany Przewodniczący Rady Gminy w Godowie.

Następnym punktem było złożenie ślubowania przez Wójta Rady Gminy Mariusza Adamczyka. Wójt podziękował swoim współpracownikom i pracownikom za ich dotychczasową pracę. Wyraził nadzieję na dobrą współpracę z nową radą.

Ślubowanie Wójta Gminy Godów

Po złożeniu ślubowania przez Wójta, w imieniu swoim i Rady Gminy w Godowie gratulacje złożył mu Przewodniczący Rady Gminy w Godowie. - Życzę Wójtowi zdrowia, pomyślności, trafnych decyzji i zgodnej współpracy z radą - powiedział Jacek Kołek.

Kolejnym punktem był wybór wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Godowie. Jedynym kandydatem został radny Krzysztof Kubica, który został wybrany jednogłośnie.

Następnie radni wybrali skład stałych komisji Rady Gminy.

 

do góry