Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/OSP Skrzyszów najlepsza w powiatowych zawodach (..)

OSP Skrzyszów najlepsza w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych!

26 Września 2022
OSP Skrzyszów najlepsza w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych!

Bardzo dobre wieści napłynęły do naszej gminy z finału Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP Powiatu Wodzisławskiego. Zawody w kategorii drużyn męskich wygrała jednostka OSP Skrzyszów.

 

 

 

W sobotę 24 września na stadionie MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śląskim rywalizowali zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. Zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy oraz rozwinięcie bojowe, były też podzielone na dwie części - w pierwszej rywalizowały młodzieżowe drużyny pożarnicze (dziewczęta i chłopcy), w drugiej seniorzy (kobiety i mężczyźni). Zawody rozpoczęły się zbiórką drużyn i ich przemarszem na płytę boiska. Tutaj zawodników przywitał starosta wodzisławski Leszek Bizoń, komendant KP PSP w Wodzisławiu Śląskim bryg. Marek Misiura oraz Zbigniew Radecki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Oficjalnego otwarcia dokonał komendant zawodów kpt. Sebastian Bauer. W sumie na stadionie w Wodzisławiu Śląskim rywalizowało 15 drużyn (8 drużyn w grupie seniorów oraz 7 w grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych).

OSP Skrzyszów najlepsza wśród męskich drużyn

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Skrzyszów, która wyprzedziła OSP Marklowice. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja OSP Bluszczów. Wśród drużyn kobiecych rywalizowały dwa zespoły. Na pierwszym stopniu podium stanęły reprezentantki OSP Lubomia, tuż za nimi panie z OSP Skrzyszów.

OSP w liczbach

W powiecie wodzisławskim działają łącznie 33 jednostki, z czego 20 jednostek jest zrzeszonych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. 26 jednostek specjalizuje się w ratownictwie drogowym i medycznym, 7 w ratownictwie wodnym, 2 w ratownictwie chemicznym, 4 w ratownictwie wysokościowym oraz 1 zajmująca się działalnością poszukiwawczo-ratowniczą. Łącznie na wyposażeniu jednostek jest 48 samochodów.

do góry