Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Gala stypendystów roku szkolnego 2020/2021

Gala stypendystów roku szkolnego 2020/2021

31 Sierpnia 2021

24 sierpnia w Ośrodku Kultury w Godowie odbyła się uroczysta gala stypendystów roku szkolnego 2020/2021. Gospodarzem gali był Wójt Gminy Mariusz Adamczyk. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Zygmunt Skupień, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice uczniów oraz stypendyści.
Lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów skierowany jest do uczniów osiągających indywidualne sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne. Jego celem jest promowanie uzdolnionych uczniów wśród społeczności szkolnej i lokalnej, zachęcanie ich do reprezentowania Gminy Godów na różnych szczeblach rywalizacji oraz doprowadzanie do wzrostu aspiracji edukacyjnych, sportowych lub artystycznych i aktywności uczniów oraz stwarzanie pozytywnych wzorców dla społeczności uczniowskiej. Program przyczynia się również do promocji szkolnictwa Gminy Godów. W ramach realizacji Programu można ubiegać się o stypendium Wójta Gminy Godów za osiągnięcia edukacyjne, sportowe lub artystyczne.
W bieżącym 2021 roku Rada Gminy Godów dokonała zmiany regulaminu przyznawania i wypłacania stypendium Wójta Gminy Godów za wysokie osiągnięcia dla uzdolnionych uczniów. Przyjmując na sesji w dniu 29 marca 2021 r. uchwałę w w/w sprawie Rada Gminy dostosowała zapisy regulaminu do obecnie obowiązujących przepisów prawa. W związku z czym stypendium Wójta Gminy Godów przyznawane jest za wysokie osiągnięcia uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych pobierających naukę w gminie Godów za osiągnięcia uzyskane w danym roku szkolnym.
O przyznanie stypendium może ubiegać się uczeń, który spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
1) uzyskał tytuł laureata lub finalisty konkursu lub olimpiady, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad,
2) uzyskał w konkursie o charakterze wiedzy lub nauki na szczeblu co najmniej powiatowym I,II lub III miejsce,
3) uzyskał indywidualne osiągnięcie sportowe lub artystyczne na szczeblu co najmniej powiatowym, gdzie zajął I, II lub III miejsce.
Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje tym, których wyróżnienie oprócz stypendystów również dotyczy. Rodzicom, za to że akceptują i popierają działania swoich pociech. Nauczycielom i wychowawcom, za to że potrafią zainteresować uczniów i rozwijać ich pasje oraz dyrektorom za to że wspierają uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców w działaniu.

Lista stypendystów dostępna poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Edukacja
pdf 2021-08-31 lista stypendystów 2021.pdf
ilość pobrań: 357
lista stypendystów 2021.pdf 46.39KB zobacz

do góry