Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Małżeńscy jubilaci z gminy Godów uhonorowani

Małżeńscy jubilaci z gminy Godów uhonorowani

16 Listopada 2023
Małżeńscy jubilaci z gminy Godów uhonorowani

Włodarze Gminy Godów spotkali się z jubilatami obchodzącymi w tym roku okrągłe jubileusze małżeństwa. Łącznie w tym roku złote gody obchodzi 30 par, kolejne 10 par świętuje diamentowe gody, a 7 pary żelazne. To piękne święto całej Społeczności Gminy Godów. Niestety nie wszystkie pary mogły być obecne podczas uroczystości, która odbyła się 14 listopada w skrzyszowskim Gościńcu Białego Orła.

 

Przybyłych na uroczystość jubilatów powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pustelnik. - Rodzina i małżeństwo nie tylko dają szczęście i wzajemną siłę, ale są także podstawą naszego społeczeństwa. Wasze święto, jest więc świętem całej gminy Godów, bo to od was należy się uczyć jak razem iść przez życie - powiedziała do zebranych, dodając że tak piękne jubileusze są dowodem wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego. - To wspaniały wzór mądrego życia. To piękny obraz jak przez problemy i trud codzienności, pozostać nadal wiernym miłości - powiedziała Agnieszka Pustelnik.

Kierownick USC w Godowie Agnieszka Pustelnik

Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, witając jubilatów, pogratulował im wytrwałości. - W zmieniającym się świecie, Wy jesteście przykładem tego, że są sprawy najważniejsze, które są niezmienne. Jesteście wzorem dla innych - podkreślił wójt, który poprosił jubilatów o odnowienie swoich przyrzeczeń małżeńskich. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy w Godowie Antonim Tomasem wręczył złotym jubilatom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy jubilaci otrzymali również dyplomy, bukiety i upominki.

Antoni Tomas i Mariusz Adamczyk

Uroczystość została uświetniona występem Kapeli Ujki. Jubilaci zostali również zaproszeni na poczęstunek.

Kapela Ujki

Wśród obecnych na uroczystości par, największym stażem małżeńskim mogli pochwalić się Państwo Maria i Józef Dworok z Gołkowic, którzy w tym roku obchodzą Żelazne Gody, a więc jubileusz 65. lat małżeństwa.

Maria i Józef Dworok

 

Galeria zdjęć jubilatów świętujących Złote Gody

Galeria zdjęć jubilatów świętujących Diamentowe Gody

do góry