Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/"Zapora antysmogowa - walka ze smogiem w Gminie Godów" - (..)

"Zapora antysmogowa - walka ze smogiem w Gminie Godów" - ważne informacje!

23 Maja 2022

Zarząd Województwa zatwierdził wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Czyste Powietrze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Środki w wysokości do 531 802 zł mają trafić również do naszej gminy, w której zrealizowany zostanie projekt "Zapora antysmogowa - walka ze smogiem w gminie Godów". W najbliższych tygodniach Gmina Godów powinna podpisać umowę o dofinansowanie.

Czekaj na kontakt z Gminy

W ramach projektu na terenie Gminy Godów wymienione zostanie 55 kotłów starszego typu, wyprodukowanych między 2007 a 2018 r. Kotły zostaną wymienione u tych mieszkańców gminy, którzy w ubiegłym roku złożyli deklaracje uczestnictwa w projekcie. W najbliższych dniach pracownicy Urzędu Gminy będą kontaktować się z osobami (za pomocą poczty elektronicznej do osób, które podały e-maile lub telefonicznie), które złożyły takie deklaracje, celem ustalenia terminu podpisania umowy na dofinansowanie.

Dokumenty do podpisania umowy

Druki dokumentów, które należy złożyć przed podpisaniem umowy oraz bieżące informacje związane z realizacją projektu dostępne są w zakładce Realizacja projektu - informacje dla grantobiorców.

Najpierw umowa, a dopiero po niej wymiana źródła ciepła!

Przypominamy, że wszelkie koszty związane z wymianą źródła ciepła w ramach tego projektu, można ponosić dopiero po podpisaniu umowy z Gminą Godów!

Umowy tylko z osobami, które złożyły deklaracje

Zaznaczamy, że nie ma możliwości przystąpienia do projektu nowych osób, a więc takich które nie złożyły w ubiegłym roku deklaracji uczestnictwa w projekcie. Dopiero w przypadku ewentualnej rezygnacji z uczestnictwa w projekcie zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający w późniejszym terminie. Cały projekt musi zostać rozliczony do końca tego roku.

do góry