Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Invest in Godów/Zainwestuj w Godowie/Dlaczego warto tu inwestować?

Dlaczego warto tu inwestować?

Jednym z kluczowych czynników zachęcających do inwestycji w Gminie Godów jest dobre położenie i skomunikowanie gminy. Ma ona dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych w tym do autostrady A 1 co umożliwia mieszkańcom i przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie gminy szybki dojazd do kluczowych punktów regionu.

Atrakcyjnym czynnikiem zachęcającym do inwestowania są przystępne ceny nieruchomości i gruntów. Na terenie gminy znajdują się obszary należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Cały obszar gminy posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego co stanowi duży atut i podnosi atrakcyjność terenów inwestycyjnych.

Gmina Godów znajduje się w strefie nadgranicznej z Czechami. Umożliwia to współpracę z firmami z Czech i daje możliwości otwarcia inwestycji na
rynek zagraniczny.

W gminie Godów dostępne są tereny inwestycyjne, zarówno będące własnością samorządu, jak i podmiotów trzecich (w tym KSSE). W ciągu ostatnich 5 lat średnia cena sprzedaży terenu inwestycyjnego wyniosła tu ok 105 zł za m². W ofercie inwestycyjnej Godowa dominują tereny uzbrojone, co znacznie poprawia ich atrakcyjność oraz umożliwia przyspieszenie procesu komercjalizacji. Głównym przeznaczeniem obecnie oferowanych terenów inwestycyjnych jest działalność usługowa i przemysłowa.

W ciągu ostatnich kilku lat Gmina Godów doświadczyła ogromnej transformacji w kierunku gminy turystycznej. Żelazny Szlak Rowerowy sprawił, że Gmina Godów stała się rozpoznawalną miejscowością turystyczną na mapie śląska. Dzięki temu rozwija się przedsiębiorczość i powstają nowe miejsca pracy. Korzystając ze sprzyjącej tendencji Godów wraz z parnterami stworzyła nową ofertę Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego, dwudniowej weekendowej imprezy adresowanej do rowerzystów, której pierwsza edycja została zaplanowana na 20-21 maja 2023 r.

Wydarzenie było okazją do sieciowania lokalnej oferty turystycznej. W ramach współracy współtworzących Żelazny Szlak Rowerowy samorządów oraz przedsiębiorców z branży okołoturystycznej udało się wypracować mechanizm komunikacji i współpracy długofalowej.

Projekt „Festiwal Żelaznego szlaku rowerowego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego -  Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020

do góry